Zmokl jsem, zmrznul jsem a nic jsem nechytil

Byl poměrně chladný duben. Přes zimu, která panovala jsem se vypravil na ryby na blízkou štěrkovnu. Byl jsem rád, že jsem se po dlouhé době, zaviněné pracovním vytížením, dostal na ryby.

Natěšený rybář

Přijdu k vodě, přichystám si vercajk, nahodím a čekám. Po chvilce si pruty přehodím a tak to pokračuje zhruba dvě hodinky, během kterých nemám ani jeden záběr. To mě však při mé natěšenosti nemohlo odradit.

Zima byla velká, ale já byl dostatečně oblečený, takže pohodička. Ta se počala trochu vytrácet, když jsem byl během dalších dvou hodin stále bez jakéhokoli, byť jen náznaku, záběru. Ke všemu začalo pršet.

Zmoklý a zmrzlý rybář

Během další hodiny už jsem byl zmrzlý, promoklý a řekl jsem si, že ještě jednou nahodím a půjdu. Nahodím si a mrznu dále.

Když už jsem chtěl pruty stáhnout, sbalit se a jít, přišel další rybář, který si, i když bylo kolem štěrkovny místa habakuk, sedl asi deset metrů ode mě. Navíc přestalo pršet, tak si říkám, že ještě chvíli zůstanu. Nahodil jsem tedy znovu a po očku koukal na druhého rybáře. Říkal jsem si chudáku, za chvilku budeš zmrzlý jako já, navíc neberou.

Naděje

Jaké bylo moje překvapení, když po dvaceti minutách vytáhl kapra. Přeměřil si ho a schoval do vezírku. Tak přece tady jsou. Začal jsem znovu věřit. Přehazuji pruty a stále, opět plný naděje, čekám na svůj první záběr.

Nic. Tedy jak se to vezme. Kolega opodál totiž po další půlhodině vytáhl dalšího kapra. Opět jej přeměřil, schoval a tím pro něj rybolov skončil. Dva kapři za hodinu. Co to je sakra?

Naštvaný rybář

Tak to tedy ne! I když už jsem chtěl jít, byl jsem zmrzlý a promočený na kost, řekl jsem si, že to tak nenechám. Přemístil jsem se s celým vercajkem na místo, kde ještě před chvílí seděl onen rybář. Nahodil do stejných míst, kam nahazoval on. A… zase začalo pršet.

Zápolil jsem tam s nepřízní osudu ještě asi hodinu a půl, během které jsem stále neměl záběr. Celou tu dobu pršelo. Vzdal jsem to. Zmrzlý, promočený a pekelně naštvaný jsem sbalil svoje rybářské nádobíčko a vypravil se domů. Celou cestu jsem ty svoje milované ryby proklínal.