Nepořádek okolo vody

Drtivá většina věcí okolo rybaření mě těší a působí mi radost. Ale najde se i pár věcí, které mě opravdu štvou. Jednou z těchto věcí je nepořádek okolo vody. A v největší míře se na něm, bohužel, podílí rybáři.

Určitě to zažívá občas každý z vás. Přijdete k vodě a na břehu se válí hromada odpadků. To je věc, která mě dokáže pořádně vytočit. Obzvláště, když se na ten odpad podíváte zblízka a vidíte tam, kromě plechovek od piva, taky prázdné obaly od boilies, krmných směsí a nejrůznějšího rybářského vybavení. Mnohdy je břeh doslova pokrytý vajgly. V těch horších případech můžete najít i rozbité sklo na břehu nebo i ve vodě.

Je to tak těžké si po sobě uklidit sakra? 

Asi ano. Jinak by u té vody nebyl takový bordel. Ono je opravdu velký problém, když odcházím u vody, vzít igelitku a posbírat odpadky, které tam po mě zůstaly. Nechápu. Ale ono je to vizitkou každého z nás. To by mě pak zajímalo, jak to vypadá u některých doma.

Ale určitě tím nechci odsuzovat všechny rybáře. Jsou i takoví, kteří po sobě nenechají žádný binec. Přijdou, odchytají, uklidí, odchází. Taky to tak dělám. Pokud to tak neděláte, začněte prosím.