Nepořádek okolo vody

Drtivá většina věcí okolo rybaření mě těší a působí mi radost. Ale najde se i pár věcí, které mě opravdu štvou. Jednou z těchto věcí je nepořádek okolo vody. A v největší míře se na něm, bohužel, podílí rybáři.

Určitě to zažívá občas každý z vás. Přijdete k vodě a na břehu se válí hromada odpadků. To je věc, která mě dokáže pořádně vytočit. Obzvláště, když se na ten odpad podíváte zblízka a vidíte tam, kromě plechovek od piva, taky prázdné obaly od boilies, krmných směsí a nejrůznějšího rybářského vybavení. Mnohdy je břeh doslova pokrytý vajgly. V těch horších případech můžete najít i rozbité sklo na břehu nebo i ve vodě.

Je to tak těžké si po sobě uklidit sakra? 

Asi ano. Jinak by u té vody nebyl takový bordel. Ono je opravdu velký problém, když odcházím u vody, vzít igelitku a posbírat odpadky, které tam po mě zůstaly. Nechápu. Ale ono je to vizitkou každého z nás. To by mě pak zajímalo, jak to vypadá u některých doma.

Ale určitě tím nechci odsuzovat všechny rybáře. Jsou i takoví, kteří po sobě nenechají žádný binec. Přijdou, odchytají, uklidí, odchází. Taky to tak dělám. Pokud to tak neděláte, začněte prosím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *